هفت‌ماهگي حضرت عيسي (سلام الله علي نبيّنا و آله و عليه)

مرحوم حجّةالحق، حضرت استاد اسدالله داستاني بنيسي ـ رضوان الله تعالي عليه. ـ در کتاب «هميان بِنيسي يا تاريخ گوياي گذشته» نوشته‌اند:

شيخ صدوق ـ رضوان الله تعالي عليه. ـ نقل کرده است که حضرت امام محمّد باقر ـ سلام الله تعالي عليه. ـ فرموده‌اند: «روزي كه عيسي از مادرش، مريم، متولّد شد، همانند كودک دوماهه بود.

هنگامي که هفت ماه از ولادتش گذشت، مريم او را پيش معلّمي برد و گفت: "به فرزندم دانش بياموز!"

معلّم گفت: "بگو: بسم الله الرّحمان الرحيم." عيسي گفت: "بسم الله الرّحمان الرحيم!"

معلّم گفت: "بگو: اَبجَد." عيسي گفت: "ابجد!"

معلّم گفت: "بگو: هَوَّز." عيسي گفت: "ابتدا معناي ابجد را ياد بده؛ سپس هوّز را بگويم!" معلّم گفت: "هنوز مكتب‌نديده و درس‌نخوانده، معناي ابجد را از من مي‌پرسي؟!" و خواست که او را با عصا بزند!

عيسي گفت: "اجازه بده که من بگويم! الف يعني: آلاء (= نعمت‌هاي) خدا. باء يعني: بَهجت (= شادي) او. جيم: جمال اقدس = زيبايي مقدّس‌تر) او. دال: دين. [امّا] هوّز: هاء: هَوْل (= ترس) جهنّم. واو: واي بر اهل آن. زاء: آواز آتش." و تا آخِر 28 حرف را معني كرد!

معلّم وقتي اين مطالب را از او شنيد، به مريم رو کرد و گفت: "اين کودک را ببَر؛ كه همه‌ي آفريدگان زمانه، نيازمند دانش‌هاي او هستند و او به آموختن نياز ندارد."»

مشاهده‌ي داستان‌هاي ديگر اين کتاب، از راه لينک زير در وبگاه بِنيسي‌ها: http://benisiha.ir/2019/05/153/ .

کانال بِنيسي‌ها (عالم عارف: حضرت استاد بنيسي؛ و فرزندشان: حاج‌آقا بنيسي) در پيام‌رسان‌هاي ايتا، اينستاگرام، روبيکا و سروش: @benisiha_ir.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : الله ,عيسي ,     ,معلّم ,عليه ,حضرت ,     معلّم ,الله تعالي ,تعالي عليه ,الرّحمان الرحيم ,معناي ابجد ,الله الرّحمان الرحيم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Talking about all things باران متين وبلاگي مخصوص عاشقانه ها صهبای زندگی من مجله زیبا، برای خانواده های ایرانی دانلود آهنگ جدید نمونه سوالات آخرین دوره ای کلاه گیس باف با موی طبیعی زنانه کتابخانه عمومی شهدای گلشهر شهرستان گلپایگان نور رسام ایمن رو الوند ee